Олімпіадні задачі з геометрії
- У трапеції ABCD з бічною стороною CD = 30 см діагоналі перетинаються у точці E, а кути AED і BCD рівні. Коло радіусом 17 см, яке проходить через точки C, D і E, перетинає основи AD у точці F і дотикається до прямої BF. Знайти висоту трапеції та її основи.
- П’ятикутник ABCDE вписаний в коло. Знайти довжину кола, якщо BC = CE, площа трикутника ADE рівна площі трикутника CDE, площа трикутника ABC рівна площі трикутника BCD, а 3AC + 2BD = 5√5.
- У трикутнику ABC бісектриси кутів при вершинах A і C перетинаються у точці D. Знайти радіус описаного навколо трикутника ABC кола, якщо радіус кола з центром у точці O, описаного навколо трикутника ADC, дорівнює R = 6 см, і ACO = 30˚.
- З точки C проведено дві дотичні до кола. Точки A і B — точки дотику. На колі узято довільну точку M, відмінну від A та B. З точки M опущені перпендикуляри MN, ME, MD на сторони AB, BC, CA відповідно. Знайти площу трикутника MNE, якщо відомі сторони MN = 4, MD = 2 та кут ACB = 120˚.
- Коло проходить через вершини A та B трикутника ABC та дотикається до прямої AC у точці A. Знайти радіус кола, якщо кут BAC = α, кут ABC = β , а площа трикутника ABC рівна S.
- Через вершини B та C трикутника ABC проведено коло, яке перетинає сторону AB у точці K і сторону AC у точці L. Знайти AB, якщо AK = KB, AL = l, BCK = α, CBL = β.
- Бісектриси внутрішніх кутів трикутника продовжені до точок перетину з описаним навколо трикутника кола, відмінних від вершин початкового трикутника. В результаті попарного з’єднання цих точок отримали новий трикутник. Відомо, що кути початкового трикутника дорівнюють 30˚, 60˚ та 90˚, а його площа дорівнює 2. Знайти площу нового трикутника.
- У внутрішній частині прямокутного трикутника розміщено два кола однакового радіуса, кожний з яких дотикається одного з катетів, гіпотенузи та другого кола. Знайти радіуси цих кіл, якщо катети трикутника дорівнюють a і b.
- На координатній площині (x;y) проведено коло радіусом 4 з центром у початку координат. Пряма, задана рівнянням y = 4 - (2 - √3)x, перетинає його в точках A і B. Знайти суму довжин відрізка AB та меншої дуги AB.
- Кола з радіусами 3 та 6 з центрами відповідно у точках O1 та O2 дотикаються зовнішнім чином у точці A. До кіл проведені спільна зовнішня дотична та спільна внутрішня дотична. Ці дотичні перетинаються у точці B, а L — спільна точка зовнішньої дотичної та кола з радіусом 6. Знайти радіус кола, вписаного в чотирикутник ABLO2.
- На колі з радіусом 5, описаного навколо правильного трикутника, узято точку D. Відомо, що відстань від точки D до однієї з вершин трикутника дорівнює 9. Знайти суму відстаней від точки D до двох інших вершин трикутника.
- У равнобедреній трапеції середня линія дорівнює m, а діагоналі взаємно перпендикулярні. Знайти площу цієї трапеції.
- Площа трапеції ABCD з основами AD та BC (AD > BC) дорівнює 48, а площа трикутника AOB, де O — точка перетину діагоналей трапеції, дорівнює 9. Знайти відношення основ трапеції AD : BC.
Джерело: http://files.school-collection.edu.ru/dlrstore/215da29c-b834-11db-a998-c6a2869daf17/problem_102483.html
Немає коментарів:
Дописати коментар